Kurz STM od A do Z

Jak porozumět svému cyklu jednou provždy

Toužíš porozumět svému cyklu bez umělých hormonů?

Vědět, ve kterých dnech jsi plodná a kdy se můžeš milovat bez ochrany a zároveň strachu z neplánovaného těhotenství? 

Poznat nejen podle svých pocitů, ale skutečně si ověřit, že ovuluješ?

Vědět, kdy přijde menstruace i v případě nepravidelných cyklů? 

Vědět, co se ve Tvém ženském těle odehrává za hormonální koktejl a jestli funguje, jak má?

Zveme Tě k tomu, abys jednou provždy pochopila souvislosti s Tvým cyklem. Události, které se každý měsíc odehrávají. Znalosti, které tisíce žen před Tebou den co den používají a ví přesně, kdy mohou otěhotnět a kdy se mohou milovat bez jakékoliv ochrany. Tou cestou je nástroj pro sledování svého cyklu – symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství SENSIPLAN

Proč se Adél vrátila zpět ke svým kořenům

Vždy jsem věděla, že chci žít v souladu s přírodou, jen jsem si musela předtím projít i tím opakem. Když jsem v 16 letech začala užívat HA, abych si “uzdravila pleť”. Toužila jsem tak moc po pocitu dotýkat se pleti bez akné, že jsem tomu obětovala své dospívání, abych ve 23 letech zjistila, že nevím, kdo jsem. Umělé hormony mě od sebe úplně odpojily a začínala jsem nanovo. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů! Sama na sobě jsem poznala, jaké to je, žít v záplavě umělých hormonů a jaké to je, když mám jistotu ve své plodnosti. Naprosto mě uchvátila ženská cykličnost a to, jaký dopad má na každodenní život! Třeba taková ovulace, kdy se cítím jako na obláčku. Nebo naopak kreativní fáze, kdy mi jde tvoření jedna radost, ale zase si musí více hlídat energii, ať ze mě není furie number one. 😀

V prvním těhotenství jsem poznala, jaké krásy dokáže zdravý hormonální systém a taky jsem znala svůj skutečný termín porodu. Ne ten, který stanoví gynekolog z průměru a data poslední menstruace. Ale věděla jsem, kdy jsem ovulovala a kdy došlo k početí!

První syn se narodil v den termínu porodu. Po porodu jsem taky hned poznala první ovulaci a začala se znovu orientovat ve své plodnosti. Začala jsem se věnovat podpoře luteální fáze, které mi přirozeně pomohla znovu otěhotnět. 

Jak se díky STM našla lektorka kurzu Péťa

Od mala jsem byla orientovaná na výkon, ve škole samé jedničky, ve sportu se mi dařilo, a to že jsem nemenstruovala až do svých 17 let, jsem brala vlastně jako výhodu. Na vysoké škole se mi zdánlivě dařilo perfektně, ale ve svém nitru jsem se skutečně šťastná necítila. Byla jsem na sebe dost přísná a neustále hledala, co bych mohla zlepšit. A pak z ničeho nic jsem se dozvěděla o cykličnosti ženy. WOW! Cože, já nejsem celý cyklus stejná? Ono je normální být pár dní v cyklu mega moc výkonná a pak pár dní v cyklu přirozeně unavená (nebo zkrátka, že mě najednou 15km běh neláká)? A tak započala nová etapa a já začla pracovat na svém ženství. Byl to jeden AHA moment za druhým… zkrátím to… přijala jsem se jako žena, snažila se respektovat svůj cyklus, ale přesto jsem si nebyla vždy jistá, v jaké fázi vlastně jsem. To se změnilo až s prvními záznamy STM, které mi poskytly další záchytný bod, kromě menstruace, se přidala ovulace.

S respektováním cyklu jsem šla dál a dál, a tak když se na grafu začaly objevovat hory místo rovné cesty, přemýšlela jsem, co se děje, co mi chce tělo sdělit a zda si mohu dovolit zvolnit. Jinými slovy, jestli mi to, co v životě dělám, stojí za mé zdraví. STM je pro mě lepší než doktor a navrací mě pěkně k sobě.

Jsme v tom s Tebou!

Obě moc dobře rozumíme tomu, jaké to je, když pro sebe hledáš vhodnou metodu antikoncepce nebo naopak plánuješ ten “správný čas” na těhotenství. Taky jsme si prošly tím, že s umělými hormony to fakt není legrace. Naštěstí na nás neměly nějaký zásadní vliv, jak to bohužel taky bývá. Už jsme nechtěly žít v nevědomosti nebo se spoléhat na rady lékařů, a tak jsme vzaly zodpovědnost do svých rukou a začaly si dávat souvislosti dohromady. Poznaly jsme “jednoduchý nástroj”, díky kterému své plodnosti rozumíme. Chápeme, proč se u nás tak často mění i pocity a nálady a taky, kdy to už je hraniční a je potřeba s tím začít něco dělat, nebo se postačí nad vše povznést a jít dál. Naučily jsme se číst ve svých cyklech a nečekat jen na verdikt od lékařů. Pomohla nám v tom symptotermální metoda SENSIPLAN. 

Co je to TA symptotermální metoda?

 • Vědecky ověřená metoda z konce 80. let minulého století, kterou vyvinul tým německých odborníků z řad lékařů, gynekologů, pedagogů a psychologů. Byla prověřena řadou vědeckých studií a její pravděpodobnost vyhýbání se početí je srovnatelná s hormonální antikoncepcí a činí až 99,6%, ovšem bez jakýchkoliv zdravotních důsledků.
 • Metoda, při které se díky symptomům těla jako je bazální tělesná teplota, cervikální sekret a (nebo) děložní čípek určují plodné a neplodné dny
 • Metoda, díky níž poznáš, jestli u Tebe probíhá ovulace a jestli je délka luteální fáze (od ovulace k menstruaci) zdravá nebo je potřeba ji podpořit. 
 • Metoda, která Ti dodá tu největší znalost o svém cyklu, poznáš i lépe jednotlivé fáze cyklu a získáš díky tomu skvělého parťáka a daleko větší pocit sebejistoty
 • Metoda, kdy se budeš po menstruaci znovu těšit na to, jak si ráno změříš teplotu a rozpoznáš strukturu sekretu, který Tě už přestane štvát, ale budeš mu daleko více rozumět.
 • Metoda, se kterou si naprosto jistě a daleko přesněji určíš termín porodu bez dlouhé diskuze s lékařem. 
 • Metoda, která tě podpoří, ať už si se rozhodla těhotenství vyhýbat nebo o něj usilovat.
 • Metoda, která Ti včas dá správnou diagnózu třeba k PCOS, endometrióze, PMS, neplodnosti nebo Ti s těmito nepříjemnostmi pomůže najít řešení

Máš v sobě víc, než si myslíš...

Dokázaly jsme to my, můžeš i Ty! Oběma nám na začátku pomohla podpora od zkušenějších žen, spousta další inspirace třeba v tom, jakou antikoncepci s STM kombinovat nebo zjistit, jestli je naše tělo a náš cyklus na těhotenství připravené. STM je daleko více než jen “metoda”, je to náš životní styl. Zároveň díky ní poznáváme neskutečné množství informací o našem těle. A to nám dodává velkou dávku sebejistoty. Vědět, jak na tom zdravotně jsme a kdy se opravdu chránit je velké plus! A když nám v tom naši muži ještě fandí a společně si důvěřujeme, posunuje to naše vztahy do úplně jiné roviny. Obě jsme si symptotermální metodu tak zamilovaly, že jsme se staly certifikovanými lektorkami organizace CENAP. STM předáváme v kurzech a na konzultacích, kterými v loňském a předloňském roce prošly už dvě desítky žen. Naším cílem je především to, aby se ženy STM nejen naučily, ale by se do ní zamilovaly a už ji ze svého života nepustily. 🙂 Proto jdeme cestou kvality. S každou ženou udržujeme kontakt a kdykoli (i po skončení kurzu) se na nás může obrátit. 

Proč kurz STM?

Podpora je pro nás na prvním místě, avšak bez informací to nejde. Proto jsme pro Tebe sestavily kurz, se kterým budeš moci začít hned. Stačí Ti k tomu obyčejný lékařský teploměr a informace, které u nás najdeš. Kurz probíhá v uzavřené FB skupince a veškeré materiály si budeš moci stáhnout a kdykoliv se k nim vracet. Formát FB skupinky jsme zvolily pro její větší podporu a přehlednost. Vše, co se učíme, si potřebujeme nejprve zažít a vytvořit si na to návyk. Stejné to je i se symptotermální metodou. Navíc je skvělé, že s ní můžeš začít hned dnes! 

Co v kurzu najdeš?

 
 • Prezentace s detailními pravidly STM a se znalosti našeho cyklu 
 • Videa s hlubším vysvětlením
 • E-book se vším, co k STM potřebuješ vědět
 • E-book s pravidly po porodu (i během kojení)
 • Tabulky STM s prostorem pro zapisování cykličnosti, které jinde nenajdeš
 • Deník STM, ve kterém si budeš moci vést svůj pokrok 
 • Podpora od dvou certifikovaných lektorek STM po dobu tří měsíců (ve skupince i v soukromé zprávě na Messengeru, či na emailu)
 • Podpora dalších žen v motivační FB skupince
 • 1x konzultace od jedné z nás na cokoliv, co Tě ohledně STM a ženském cyklu zajímá 
 • 3x pomoc s vyhodnocením svého STM záznamu, dodáme Ti doporučení, co by bylo dobré podpořit, aby ses cítila skvěle a STM Ti byla skvělým nástrojem 
 • Jako bonus ve FB skupince najdeš až 15 rozhovorů a videoprezentace s významnými osobnostmi, které jsme v minulých dvou letech natočily. Jedná se o tyto: 
 • Co bychom měly vědět o luteální fázi s gynekoložkou Ludmilou Lázničkovou
 • Jak pracovat se svými emocemi s psychiatričkou dr. Petrou Chvátalovou
 • O gynekologické fyzioterapii s Lenkou Zarah Chuchutovou 
 • Hormonální zdraví a rovnováha –  tipy od Martiny Mangové 
 • Intimita a antikoncepce s Bárou a Adél 
 • STM a antikoncepce – jaké metody se k ní hodí s dr. a laktační poradkyní Terezou Lašťovička
 • Co nedělat v premenstruační fázi s průvodkyní žen Teodorou Pišlovou 
 • TOP!!! 3 videoprezentace o PCOS od gynekologické fyzioterapeutky Jany Pechové 
 • O pánevním dnu s Vendulkou Pánkovou
 • Rozhovor o plodnosti po porodu s gynekoložkou Vendulou Parmovou 
 • STM – přístroje a aplikace ke sledování cyklu sdílení s Terezou Lašťovička a Terezou Juchelkovou 
 • O vaginální napářce s Monikou Valovou 
 • Jak nám může být užitečná gynekologická fyzioterapie 
 • Jak nás může opečovat porodní asistentka

Kdy kurz začíná ?

Kurz byl poprvé spuštěn 1. 2. 2023 a je možné do něj naskočit kdykoli.📈❤️📉 Naši podporu v kurzu máš vždy 3 měsíce od vstupu. Pokud bys měla cykly moc dlouhé, nic si z toho nedělej. Můžeš nám poslat své cykly kdykoli do konce roku 2023.  Mailem Ti přijde vstup do FB skupinky, kde najdeš vše potřebné. Zatím se k nám můžeš přidat ve veřejné skupince STM jako cesta ke zdravé a sebevědomé plodnosti

Do FB skupinky budeš mít přístup už napořád (pokud se nezruší FB :)), tak se budeš moci k prezentacím a rozhovorům pravidelně vracet, nemusíš je všechny stihnout za 3 měsíce. 

Speciální dárek pro Tebe, abys měla jednou provždy v antikoncepci jasno...

Jestli budeš chtít používat symptotermální metodu za účelem vyhýbání se početí, mohly by se Ti hodit informace, které ze šetrných nehormonálních metod antikoncepce se k ní skvěle hodí a jak je aplikovat do života. V kurzu 7 kroků k nehormonální antikoncepci najdeš daleko více. Proto jej od nás budeš mít se slevou až 75% pouze za 1389,Po zakoupení kurzu STM od nás obdržíš kód. Abys už nikdy Ty ani Tvá další blízká žena, dcera, partner nemuseli tápat, jakou antikoncepci použít. 

Jak jsme kurz pro Tebe ocenily?

Říkáš si, to je materiálů a informací, viď? Máme radost, kolik se nám toho za 2 roky podařilo vytvořit a hlavně, kolika žen kurz už posloužil, teď je řada na Tobě!

Navíc s možností se na nás obracet i po skončení naší podpory ve skupince. Vždy jsme ochotné se domluvit i na dalším pokračování, tak aby ses s STM skutečně sžila a hlavně si ji užívala, tak jako my už několik let. 🙂

Celý kurz s naší podporou na 3 měsíce a podporou dalších žen až do konce časů facebooku máš od nás za

2500,-

Určitě už Ti v hlavě zní, proč do STM nejít, viď ?

Možná si říkáš, že teď není u Tebe nejvhodnější doba a nemáš ideální podmínky. Symptotermální metodu sestavil sice tým odborníků, který ovšem bral v potaz to, aby se dala provozovat v téměř jakémkoliv období. Pokud už menstruuješ nebo se blížíš k závěru svého plodného období, vždy je čas s STM začít. Dokonce i pokud jsi čerstvě po porodu, můžeš začít pozorovat svůj sekret nebo vnímat známky blížící se plodnosti. Také pokud užíváš ještě hormonální antikoncepci nebo jsi momentálně v péči kliniky IVF, i tak má STM smysl. Vše k ní najdeš v našem kurzu, navíc si potřebuješ pořídit pouze bazální tělesný teploměr, který měří na 2 desetinná místa. Postačí Ti klasický lékařský se sklepávátkem, případně digitální, ikdyž nejsme uplně jejich zastánkyně. Investací navíc tak bude cca 150,- Kč. Případně pokud fandíš technologiím, doporučení na přístroje najdeš právě v jedné z našich prezentací. STM je pro Tebe i pokud zrovna nejsi milovníkem čísel a grafů, to je vše jen obrázkem k tomu, abychom sobě lépe porozuměly. 

Pro koho kurz STM je a komu nic moc nedá?

Kurz STM od A do Z je pro každou ženu, která chce porozumět své plodnosti. Vědět, kdy ovuluje, jestli je její cyklus přirozeně zdravý a pokud mu něco chybí, bude vědět, co podpořit. Je pro každou ženu, která se ráda poznává, cca polovinu svého cyklu se sleduje, zapisuje do tabulek, které má od nás v kurzu nebo si pořídí aplikaci. Pro ženu, která už nechce dál užívat umělou chemii, ale přirozeně se podpořit, která se chce ve svém cyklu vyznat možná ještě lépe než její gynekolog. Pro ženu, která chce vzít zdraví do svých rukou a nespoléhat pouze na preventivní prohlídky a obecné rady na internetu.

Kurz STM od A do Z není pro ženy, které se chtějí spoléhat pouze na rady lékařů. Ženy, které raději užívají HA a nechávají zodpovědnost za svou plodnost v rukách svých partnerů nebo právě lékařů. Kurz také není pro ženy, které se nechtějí vzdělávat a vědět více, možná více než jejich vrstevnice, maminky. Kurz také neosloví ženy, které dávají na svou intuici a nepotřebují si vést záznamy a vědět, jak jejich pocity ovlivňují jejich fyziologii. 

Přečti si, co na kurz říkají ženy, které jím nedávno prošly

Ke kurzu máš od nás to nejcennější navíc

Ke kurzu od nás dostaneš jeden z nejhodnotnějších bonusů. Jednak naši tříměsíční podporu a možnost, zaslat nám až 3 Tvé záznamy k vyhodnocení a doporučení, co upravit, na co se zaměřit. Velkým balíčkem, který Tvé znalosti ještě rozšíří a dá mu hřebíček na hlavičku, jsou rozhovory s osobnostmi z oblasti ženského zdraví. Až 13 videí, ve kterých najdeš spřízněné duše, ale taky kus dalších doplňujících informací. Samozřejmostí je 14-denní garance vrácení financí, pokud se nebudeš cítit s kurzem OK a něco Ti nesedne. Chápeme, že se v životě může situace různě zkomplikovat, nemusíš nám nic vysvětlovat, stačí napsat, že Ti momentálně kurz nepřijde vhod a pošleme Ti peníze na účet zpět.

Opáčko, co vše v kurzu STM najdeš!

 • Prezentace s detailními pravidly STM a se znalosti našeho cyklu 
 • Videa s hlubším vysvětlením
 • E-book se vším, co k STM potřebuješ vědět
 • E-book s pravidly po porodu (i během kojení)
 • Tabulky STM s prostorem pro zapisování cykličnosti, které jinde nenajdeš
 • Deník STM, ve kterém si budeš moci vést svůj pokrok 
 • Podpora od dvou certifikovaných lektorek STM po dobu tří měsíců (ve skupince i v soukromé zprávě v mailu nebo na Messengeru)
 • Podpora dalších žen v motivační FB skupince
 • 1x konzultace od jedné z nás na cokoli, co Tě s STM a cyklem čeká 
 • 3x pomoc s vyhodnocením svého STM záznamu, dodáme Ti doporučení, co by bylo dobré podpořit, aby ses cítila skvěle a STM Ti byla skvělým nástrojem 
 • Jako bonus ve FB skupince najdeš až 15 rozhovorů a videoprezentace s významnými osobnostmi, které jsme v minulých dvou letech natočily. 

Teď už víš ke kurzu vše, pokud ne, neváhej nám napsat na mail: nehormonalka@gmail.com a rády doplníme, co budeš potřebovat. 🙂 Moc se těšíme, pokud se rozhodneš s námi do kurzu jít a naučit se nebo osvěžit znalosti s nástrojem, který doslova mění životy. Nám samotným a tisícům dalších žen po celém světě pomáhá se často v různých životních obdobích krásně najít. Přejeme si, ať je i pro Tebe STM jednou z životních kotev, pomocníkem a kompasem na Tvé cestě ke zdraví, pevnému sebevědomí a také radosti. Protože o tom všem to je. Informace jsou důležité, ale podpora a vědět, jak na tom jsem, je k nezaplacení. Držíme Ti pěsti a jsme nadšené, pokud Ti v tom můžeme být oporou.

P. S. Pokud i tak chceš s STM začít, ale nechce se Ti do kurzu, můžeš si pořídit i tabulky, e-booky zvlášť. Ozvi se nám na mail a napíšeme Ti více info. Děkujeme, že Ti na sobě záleží!